$100,000 Bitcoin przeszedł ze snu do oczekiwania

Bitcoin za 100.000 dolarów przeszedł z fajkowego snu zaledwie kilka miesięcy temu do realistycznego celu.

Zakupy instytucjonalne, spadek wartości dolara i charakter cykli rynkowych sumują się do 100.000 dolarów, co stanowi realną wartość.
Takie rozważania były prawie nie do pomyślenia w marcu

Kiedy Bitcoin spadł do 3 850 dolarów w marcu, pomysł 100 000 dolarów ceny tag był tak daleko jak sam księżyc. Dziewięć miesięcy później jednak, z instytucji wlewających miliardy dolarów i nowy cykl rynkowy dopiero się zaczyna, krajobraz jest zupełnie inny, a sześciocyfrowy Bitcoin Era nie jest już mrzonką, ale czymś w rodzaju oczekiwania.

Nabywcy instytucjonalni

Wartość własności Bitcoinów przez spółki publiczne została oszacowana na 6,9 mld dolarów w połowie października, od kiedy to instytucje wydały około 3 mld dolarów na akumulację Bitcoinów, i to właśnie te, które ukazały się publicznie. Instytucje piętrzą się na Bitcoinie w mało wiarygodnych proporcjach, z wszelkimi oczekiwaniami, że nie tylko będzie to trwało nadal, ale będzie rosło do 2021 roku.

Kiedy porównać to do wszystkich poprzednich wybiegów byków, które były prawie wyłącznie detaliczne, poziom pieniędzy przychodzących w przestrzeń jest wielkość wyższa niż kiedykolwiek wcześniej. Popyt na Bitcoin znacznie przewyższa podaż, a kiedy masz kupujących gotowych rzucić na niego setki milionów dolarów, nagle 100.000 dolarów nie wydaje się aż tak szalony.

Wzorce historyczne

Inną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę na ten cykl i potencjał Bitcoin do trafienia 100.000 dolarów jest to, że zaczynamy ten cykl od 10.000 dolarów. To oczywiście niebezpieczne zakładać, że wyniki z przeszłości będą się powtarzać, ale spojrzenie na tygodniowy wykres Bitcoin pokazuje bardzo wyraźnie, dlaczego sześciocyfrowy Bitcoin jest całkowicie realną propozycją:

Podczas gdy możemy się spodziewać, że ten bieg byka będzie bardziej wydłużony niż poprzednie, spojrzenie na ten wykres, w połączeniu ze zwiększonym popytem na Bitcoin, od razu pokazuje, że bieg rozłożony do 100.000 dolarów jest, historycznie rzecz biorąc, bardzo prawdopodobne.

Dolar Spadek

Innym czynnikiem, który może przyspieszyć bieg do 100.000 dolarów Bitcoin jest potencjalny spadek wartości dolara. Pandemia koronaawirusowa, która nie wykazuje oznak spowolnienia, doprowadziła do wydrukowania przez USA około 4 bilionów dolarów w gotówce, co nie pozostało niezauważone przez ekonomistów, szefów instytucji i sam indeks dolara:

DXY

Cena dolara spadła o 13% od marca, w tym czasie cena Bitcoina wzrosła około 4x, a teraz zbliża się do krytycznego czteroletniego wsparcia. Z 900 miliardów dolarów pakiet stymulacyjny zostanie wkrótce podpisany, a wirus mutuje, jest mało prawdopodobne, że dolar będzie odwrócić jego spadek w najbliższym czasie, co tylko zwiększy szanse Bitcoina osiągnąć 100.000 dolarów wartości.
$100,000 Bitcoin a Sign of the Times

Fakt, że możemy uznać Bitcoin o wartości 100 000 dolarów za wiarygodny cel, pokazuje, jak daleko ekosystem posunął się w tym roku, a katalizatorem jest ogromny wykup instytucjonalny, który za tym stoi. Handel detaliczny musi jeszcze naprawdę wejść w ten obraz w jakikolwiek sensowny sposób, a kiedy to zrobi, będzie to prawdopodobnie wtedy, gdy Bitcoin przekroczył granicę 50.000 dolarów, co samo w sobie będzie niesamowitym znacznikiem.

This entry was posted in Bitcoin.