BITCOIN „ZABIJA“ ZŁOTO NA ZASADZIE KOREKTY RYZYKA: ANALITYK MAKRO

Ostatnia akcja cenowa Bitcoin’a przeraziła analityków.
Krypto waluta spadła o około 3% nawet po tym, jak Jerome Powell ogłosił wyższe oczekiwania inflacyjne/celowe.
Złoto również obniżyło się, szokując inwestorów myślących, że skąpe aktywa rosną tylko w obecnym środowisku makroekonomicznym.

Zdaniem Raoula Pal’a Bitcoin jest jednak nadal świetnym nabytkiem w ramach czasowych makro.
Pal dodał, że jego zdaniem BTC pozostaje lepszym zakładem w skali makro niż złoto, mimo że metal szlachetny osiąga długoterminowe wyniki.

Raoul Pal jest dyrektorem generalnym Real Vision i weteranem Wall Street, który kierował oddziałem w Goldman Sachs.

BITCOIN POZOSTAJE WIELKIM HANDLEM MAKRO: WETERAN WALL STREET

Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision, uważa, że Bitcoin i złoto pozostają w dobrym miejscu z perspektywy makro, pomimo ostatnich słabości:

„Większość ludzi nie rozumie tego ostatniego, ale po prostu, Powell pokazał, że istnieje tolerancja ZERO na deflację, więc zrobią wszystko, aby ją zatrzymać, a to jest dobre dla dwóch najtwardszych aktywów – złota i Bitcoin. Powell WANTS inflacja. Nie sądzę, że dostanie prawdziwą inflację popychającą popyt, ale dostanie fiat dewaluację, w połączeniu z innymi bankami centralnymi, wszystkie na tej samej misji.“

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Dewaluacja walut fiatowych przyniesie korzyści zarówno Bitcoinowi, jak i złotu, których w porównaniu z innymi klasami aktywów jest niewiele.

Na razie wzrost podaży złota na rynku jest niższy niż w przypadku Bitcoin’a. Ale według Pal’a, wiodąca krypto waluta może przewyższać metal szlachetny w tym cyklu rynkowym.

„Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że #Bitcoin przewyższa złoto. Złoto może wzrosnąć 2x lub 3x lub nawet 5x, podczas gdy Bitcoin może wzrosnąć 50x lub nawet 100x. Złoto ma być może 25% minus, a Bitcoin 50%, więc skorygowane ryzyko $BTC zabija go. Jednak ja posiadam oba, ale dużo więcej BTC (i trochę ETH). Z czasem wszystko znów się podniesie. Kupuję więcej BTC i ETH, gdy cena spada, a moje złoto jest w skarbcu, żeby go nie dotykać…“

Wiem, że Bitcoin i złoto sprzedają się teraz i może iść dalej, ale z Powell dzisiaj, to mówi ci, że nie mają chęci, aby podnieść stawki i pochylony chęć, aby wydrukować więcej. To gra na wrodzonym plusie w obu aktywach.

Wydaje mi się, że z biegiem czasu oba wzrastają w tempie inflacji 1/

Krótkoterminowe zagrożenia dla Bitcoina są jednak nadal obecne.

Analityk ostatnio podzielił się poniższym wykresem. Pokazuje on, że Tom Demark Sequential wydrukował świecę „sell 9“ na dwutygodniowym wykresie S&P 500. Jest to pierwszy przypadek tego sygnału od początku roku, zaledwie miesiąc przed kapitulacją marcową.

Bitcoin oznacza korektę, jeśli akcje się poprawią ze względu na korelację, która ukształtowała się na rynkach makro z opóźnieniem.