NADZIEJA NA BODZIEC Z OSTATNIEGO ROWU ZACHĘTA BITCOIN DO CELU 11K DOLARÓW W TYM TYGODNIU.

Bitcoin był stanowczy na początku czwartkowej sesji handlowej, ponieważ pojawiły się nowe oznaki postępu w negocjacjach nad drugim bodźcem koronaawirusowym.

Administracja Donalda Trumpa zgodziła się zwiększyć wielkość pomocy do 1,5 biliona dolarów – to o bilion dolarów więcej niż poprzednia propozycja. Steven Mnuchin, sekretarz skarbu USA, potwierdził w wywiadzie dla CNBC, że grupa dwustronna, znana jako „problem solving caucus“, poparła propozycję republikanów.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Z drugiej strony, mówczyni Domu Demokratycznego, Nanci Pelosi, zareagowała opóźniając głosowanie na swój własny rachunek stymulacyjny o wartości 2,2 biliona dolarów. Zgodziła się zagłębić w propozycję republikanów, pokazując jeden z pierwszych pozytywnych kroków na drodze do sfinalizowania pakietu pomocowego.

„Dziś wraz z sekretarzem Mnuchinem odbyliśmy obszerną rozmowę i znaleźliśmy obszary, w których szukamy dalszych wyjaśnień“, powiedziała w środę pani Pelosi. „Nasza rozmowa będzie kontynuowana.“

Oferta rządu Trump nadal nie uwzględnia propozycji Demokratów, która obejmuje nowe płatności bezpośrednie dla amerykańskich gospodarstw domowych, dalsze zasiłki dla bezrobotnych oraz pomoc dla małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych pandemią koronawirusa.

RYZYKOWAĆ POWRÓT APETYTU

Mimo to przepaść między tym, co oferują republikanie a tym, czego oczekują demokraci, znacznie się zmniejszyła. Zwiększyło to apetyt inwestorów na ryzyko, ponieważ amerykańskie kontrakty terminowe typu futures na akcje i złoto sugerują otwarcie się w ten czwartek w pozytywnym obszarze. Bitcoin również utrzymuje się powyżej kluczowych poziomów wsparcia.

Bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, krypto waluta, euro, EURUSD, krypto waluta, dolar, dxy, s&p 500
BTC/USD jest notowany w górę do $11,000 na sesji w czwartek. Źródło: TradingView.com

Wzorcowa krypto waluta wzrosła o prawie 1,5% do 10.857 dolarów podczas nocnego rajdu. Jej zyski były zgodne z optymistycznymi wypowiedziami pana Mnuchina na temat bodźca i utrzymały się po reakcji pani Pelosi.

Bitcoin wzrósł również wraz z osłabieniem sentymentu do dolara. Edward Moya, starszy analityk rynku w OANDA w Nowym Jorku, wykorzystał ożywienie na rynku złota w środę jako kontekst do wyjaśnienia wspomnianej zmiany z rynków kasowych, mówiąc:

„Jest trochę ulgi, że rajd dolarowy w przeważającej części się zakończył i wydaje się, że wielu inwestorów jest bardziej skoncentrowanych na wiatr w głowę przed globalnym ożywieniem gospodarczym“.

Zarówno złoto, jak i Bitcoin wzrosły gwałtownie w tym roku, gdy rządy i banki centralne na całym świecie wprowadziły bezprecedensowe pakiety stymulacyjne, aby ożywić dotknięte koronaawirusem gospodarki. Inwestorzy uznali je za zabezpieczenie przed potencjalnym, długoterminowym zadłużeniem walutowym.

To jeszcze bardziej wyjaśnia, dlaczego drugi pakiet stymulacyjny rządu USA mógłby jeszcze bardziej podnieść poziom Bitcoina.

USTAWIENIA TECHNICZNE BITCOINÓW

Pchnięcie prowadzone przez optymistyczne podstawy spodziewa się, że cena Bitcoin do 11.000 dolarów do końca tego tygodnia.

Josh Rager, założyciel BlackRoots.com, podkreślił, że kryptokur waluta może utrzymać się na poziomie powyżej 10.800 dolarów, zauważając, że poziom ten może pozwolić BTC/USD na ponowne przetestowanie wyższych poziomów w październiku tego roku. Fragmenty:

„Miesięczne zamknięcie wygląda dobrze we wrześniu (biorąc pod uwagę, że był to miesiąc zniżkowy z 15% wycofaniem). Ogólnie rzecz biorąc, struktura utrzymywała się i zamknęła powyżej 10.760 dolarów, z knotem prawie 10%, a kupujący weszli w sub $10k IMO, spodziewając się zielonego miesiąca dla rynków w październiku przed wyborami“.

$11,000 służy jako psychologiczny opór przed rozpoczęciem kolejnego biegu byków Bitcoin.