Nowe dokumenty BlackRock powołują się na możliwość

Nowe dokumenty BlackRock powołują się na możliwość wprowadzenia instrumentów pochodnych na Bitcoin

BlackRock, amerykański menedżer aktywów o wartości 7,8 bln USD, złożył w SEC nowe dokumenty, w których „Bitcoin“ jest wymieniony 25 razy.

Wydaje się, że BlackRock, największy na świecie zarządzający aktywami, przygotowuje się do wejścia na rynek instrumentów pochodnych na Bitcoin (BTC): ujawniają to niektóre dokumenty złożone w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dwa dokumenty, o których mowa, złożone przez „BlackRock Funds V“ i „BlackRock Global Allocation Fund“, pojawiły się wczoraj na stronie internetowej SEC. Obaj Crypto Bank wspominają o możliwości, a nie potwierdzeniu, wykorzystania instrumentów pochodnych na Bitcoin i innych aktywach w ramach ich programu inwestycyjnego.

W szczególności, dokumenty mogą być odczytywane:

Każdy fundusz może korzystać z instrumentów zwanych „instrumentami pochodnymi“, które są instrumentami finansowymi czerpiącymi wartość z jednego lub więcej papierów wartościowych, towarów (takich jak złoto lub ropa naftowa), walut (w tym Bitcoin), stóp procentowych, zdarzeń kredytowych lub indeksów (miara wartości lub stóp, takich jak indeks S&P 500 lub Prime Lending Rate).

BlackRock wspomina również o Bitcoinie w dalszej części rozdziału dotyczącego różnych czynników ryzyka związanego z instrumentami pochodnymi:

„Inwestycja funduszu w kontrakty terminowe Bitcoin może wiązać się z ryzykiem braku płynności, ponieważ nie jest notowana tak często jak inne kontrakty terminowe, ponieważ rynek kontraktów terminowych BTC jest stosunkowo nowy“.

W ostatnich miesiącach wielu dyrektorów BlackRock wyraziło bardzo pozytywne opinie na temat Bitcoin, podkreślając jak stopniowo zmienia się opinia na Wall Street o kryptokursach. Rick Rieder, CIO Fixed Income w BlackRock, przewidział w listopadzie, że BTC „w dużej mierze zastąpi złoto [ponieważ] przeniesienie Bitcoin jest znacznie bardziej praktyczne niż przenoszenie sztabek złota“.

Larry Fink, dyrektor generalny BlackRock, ujawnił kilka tygodni później, że jego firma bardzo uważnie śledzi rozwój Bitcoin:

„Bitcoin przykuł uwagę i wyobraźnię wielu ludzi. Ale nie został on jeszcze przetestowany i jest dość mały w porównaniu z innymi rynkami. […]

Czy może stać się rynkiem globalnym? To jest możliwe

Demonstrując zainteresowanie BlackRock kryptokur walutami, firma poszukuje obecnie osoby, która obejmie funkcję „Vice President, Blockchain Lead“ w swoim nowojorskim biurze. Kandydat musi mieć co najmniej roczne doświadczenie w branży łańcuchów blokowych, a także rozumieć takie pojęcia, jak „kryptograficzne funkcje haszowe, mechanizmy konsensusu w sieciach rozproszonych oraz kryptografia oparta na kluczu publicznym/prywatnym“.

This entry was posted in Bitcoin.